Wiosenne porządki w firmie – co warto zrobić

sprzatanie dla firm

Wiosna to wyjątkowy czas w roku. Przyroda budzi się do życia, dni stają się coraz dłuższe, a wyższa temperatura to coś, na co czeka wiele osób przez całą zimę. I nie ma chyba osoby, która wiosną nie robi solidnych porządków! Warto więc zadbać o to, by wraz z nadejściem wiosny czysty był nie tylko Twój dom, ale także siedziba firmy: w końcu to miejsce, w którym pracownicy spędzają dużo czasu, powinny więc panować w nim komfortowe warunki. Co warto zrobić w ramach wiosennych porządków w firmie? Oto nasze wskazówki dla zarządców i managerów.

Czyszczenie wykładziny – niezbędne (nie tylko) po zimie

Chyba nie musimy wyjaśniać, dlaczego po zimie konieczne jest czyszczenie wykładziny w firmach, w których jest wysokie natężenie ruchu (czyli nie tylko w biurach, ale także np. w pensjonatach i hotelach). Ale jeśli masz wątpliwości, uprzedzamy: serwis sprzątający, który dysponuje zwykłymi odkurzaczami, nie poradzi sobie z uporczywymi zabrudzeniami. Błoto, woda opadowa, plamy z kawy czy gumy do żucia to zanieczyszczenia, które trzeba wywabić przy użyciu profesjonalnych technik, urządzeń i środków czyszczących.
Brudna wykładzina nie tylko nie najlepiej świadczy o zarządcach budynku – jest po prostu niehigieniczna. Nie pomogą wymyte okna i czyste biurka, jeśli wykładzina źle wygląda i zapewne źle pachnie. Dotyczy to zarówno pomieszczeń biurowych, jak i hoteli, pensjonatów, szkół czy akademików. Z kolei np. w przedszkolach regularne pranie wykładzin to absolutny obowiązek: dzieci nie powinny być narażone na kontakt z brudną podłogą, pełną kurzu, bakterii i alergenów.

Pranie krzeseł biurowych i konferencyjnych

Piszemy o usługach czyszczących i piorących w kontekście wiosennych porządków, jednak wiadomo, że warto zlecać ich wykonanie zawsze wtedy, gdy jest to potrzebne, a najlepiej – regularnie. Pranie krzeseł biurowych i konferencyjnych dobrze jest wykonywać systematycznie. Nie trzeba się szczególnie starać, by ubrudzić ich tapicerkę; w końcu wielu pracowników spożywa posiłki przy komputerze (choć rzecz jasna nie jest to zalecane), a chyba wszyscy piją przy biurku napoje.  Krzesła konferencyjne, szczególnie w firmach, które często organizują szkolenia i sympozja, również dość szybko ulegają zabrudzeniom. Wiadomo, że nie jest przyjemnie siedzieć w brudnym fotelu, dlatego jeśli nie zlecasz prania krzeseł biurowych zbyt często, to wiosna jest ku temu doskonałą okazją.
To oczywiście nie wszystko. Do innych prac, do których warto zatrudnić zewnętrzną firmę specjalizującą się w ich wykonywaniu, należą m.in. czyszczenie kostki brukowej (podjazdy, alejki, parking), mycie okien, pranie tapicerki samochodowej w autach służbowych.

Więcej porad

Potrzebujesz sprzątania?

Oferujemy pomoc w praniu i czyszczeniu mieszkań, domów, firm na terenie Warszawy i okolic.

Zadzwoń do nas!