Usuwanie i neutralizacja odorów w domach i mieszkaniach

Nawet najdokładniejsze posprzątanie domu czy mieszkania nie wystarczy, jeśli unosi się w nich nieprzyjemny zapach. Wyczuwalny w nich odór skutecznie psuje dobre wrażenie i zdecydowanie nie świadczy najlepiej o właścicielach. Popularne odświeżacze powietrza jedynie maskują zapach, ale nie usuwają go – nawet jeśli zapewniają o tym ich producenci. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie profesjonalnej neutralizacji nieprzyjemnych zapachów firmie, która zajmuje się tym na co dzień – takim jak nasza. Przeprowadzamy deodoryzację w prywatnych domach i mieszkaniach w Warszawie i okolicach.

Usuwanie odorów

Usuwanie i neutralizacja odorów

Wykorzystujemy najskuteczniejsze metody do usuwania trwale utrzymujących się odorów. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem oraz profesjonalnymi środkami neutralizującymi przykre zapachy. Eliminujemy je bez względu na rodzaj czynnika, który je wywołał i przywracamy w pomieszczeniach świeżość.

Usuwamy przykre wonie:

  • spalenizny,
  • dymu tytoniowego,
  • chemikaliów,
  • spowodowane procesem gnilnym,
  • wywołane rozkładem organicznym,
  • moczu i fekaliów (także zwierzęcych),
  • zawilgoconego, zagrzybionego budynku,

oraz inne, niemożliwe do usunięcia domowymi sposobami. Wietrzenie pomieszczeń, pranie tapicerki meblowej, dywanu, czy gruntowne posprzątanie pomieszczeń mogą jedynie załagodzić uciążliwe wonie, ale nie są w stanie całkowicie ich zneutralizować. Dlatego najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Jak usuwamy brzydkie zapachy?

Do deodoryzacji wykorzystujemy m.in. profesjonalne ozonatory – ozon to silny utleniacz, posiadający właściwości dezynfekujące, bakteriobójcze i grzybobójcze – znacznie skuteczniejszy niż chlor. Ozon jest bardzo toksyczny w wysokich stężeniach, dlatego też pomieszczenia podczas ozonowania muszą być wyłączone czasowo z użytkowania. Wybieramy ozonatory generujące ozon w odpowiednich stężeniach, w zależności od wielkości pomieszczenia. Jeżeli nie da się wyłączyć z użytkowania poszczególnych pomieszczeń, potrzebny jest ozon o wyższym stężeniu, jeśli jest możliwe ich zamknięcie: o niższym.Należy pamiętać o tym, że z ozonowanych przedmiotów i pomieszczeń można korzystać dopiero po ich solidnym przewietrzeniu. Ozonowanie jest bardzo skuteczne i wskazane wszędzie tam, gdzie tradycyjne, chemiczne metody usuwania nieprzyjemnych zapachów, są niemożliwe do zastosowania lub do tego niewskazane.

Skąd się bierze nieprzyjemny zapach w domu?

Powodów, przez które w Twoim mieszkaniu mogą pojawić się nieprzyjemne zapachy, może być całe multum. Jedno jest jednak pewnie – niezależnie od źródła, zawsze chcemy się ich pozbyć. Na samym początku warto jest jednak ustalić, co ów odór powoduje, gdyż dzięki temu będziesz mógł zapobiec jego powrotom w przyszłości.
Źródłem nieprzyjemnego zapachu w domu jest zwykle palenie papierosów. Zapach dymu tytoniowego nie należy do najprzyjemniejszych nawet dla samych palaczy, a co dopiero dla osób niepalących. Kolejnym najczęstszym czynnikiem powodującym brzydki zapach jest sprzęt domowy, który użytkujemy na co dzień. Może to być zatem niewyczyszczona lodówka (charakterystyczny zapach stęchlizny) a nawet zaniedbana pralka (woń wilgoci oraz grzybów).

Nie należy zapominać również, że ludzie sami w sobie produkują wiele różnych zapachów. Wszyscy pocimy się, używamy toalety, oraz oddychamy – po zsumowaniu wszystkich tych na pozór nieistotnych czynników, może okazać się, że brzydkie zapachy w domu mogą być wytwarzane bezpośrednio przez domowników. Jeśli dodatkowo posiadasz zwierzęta domowe, wówczas i one mogą dołożyć swoją cegiełkę – poprzez sierść oraz zapach moczu wydobywający się z kuwety.

Jak często należy usuwać nieprzyjemne zapachy z domu?

Aby pozbyć się przykrych zapachów, trwale powinniśmy pielęgnować swoją higienę osobistą, odpowiedni stan urządzeń elektrycznych, oraz odpowiednią opiekę nad zwierzętami. Jeśli zadbasz o to wszystko, wówczas nie będziesz musiał zamartwiać się zakupem dodatkowych odświeżaczy powietrza lub innych detergentów. Wystarczy jedynie codzienne wietrzyć pomieszczenia, w których najwięcej się przebywa, oraz regularnie pozbywać się domowych śmieci.

Profesjonalne usuwanie nieprzyjemnych zapachów z domu powinno mieć jednak miejsce regularnie – najlepiej raz w roku. Być może nie przeszkadza Ci w tym momencie żaden nieprzyjemny zapach, jednak ludzie mają tendencję do przyzwyczajania się – tak więc prawdopodobnie dopiero po skorzystaniu z usługi, jaką jest usuwanie przykrych zapachów, poczujesz jak naprawdę pachnie w Twoim domu.

Usuwanie odorów

Czy przykry zapach w domu może być szkodliwy?

Przyjemny zapach kojarzy się ze świeżością oraz bezpieczeństwem. Z kolei brzydki zapach utożsamia się ze starością oraz brakiem przyjemności. Rzadko kiedy jednak łączy się drażniący odór z niebezpieczeństwem dla zdrowia – a jak się okazuje, może on mieć bardzo duży na nie wpływ!

Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na źródła brzydkiego zapachu w pomieszczeniach takich jak łazienka, kuchnia, czy piwnica. Są to miejsca, w których gromadzi się najwięcej wilgoci oraz wykorzystywane są duże ilości chemii. Jeśli wyczuwasz w nich drażniący odór, wówczas powinieneś jak najszybciej usunąć nieprzyjemny zapach – a szczególnie jego źródło! Może być on powodowany bowiem przez szkodliwe dla życia oraz zdrowia domowników grzyby oraz innego rodzaju pleśnie.

Usuwanie brzydkich zapachów samemu, czy z pomocą profesjonalistów?

Świeży zapach w swoim mieszkaniu możesz uzyskać za pomocą pozbycia się źródeł nieprzyjemnego odoru, poprzez regularne wietrzenie pomieszczeń, oraz przy pomocy detergentów takich jak odświeżacze powietrza. Są to jednak rozwiązania nieoptymalne, dlatego też aby pozbyć się nieprzyjemnej woni na dłuższy czas, powinieneś skorzystać z usług profesjonalistów.

Dzięki wykorzystaniu między innymi profesjonalnych ozonatorów, pozbędziesz się wszystkich, nawet najbardziej intensywnych zapachów. Dodatkowo, zwalczone zostaną wszystkie grzyby oraz pleśni, a nawet szkodliwe bakterie. Zadbasz zatem nie tylko o komfort domowników poprzez utrzymanie świeżego zapachu w domu, ale też podniesiesz poziom ich bezpieczeństwa oraz zdrowia.

Usuwanie odorów