Pranie i odplamianie wykładzin

Wykładziny w firmach są narażone na jeszcze więcej zabrudzeń i plam niż te w domach i mieszkaniach. Codziennie w pomieszczeniach biurowych przemieszcza się wiele osób: ich zależy to oczywiście od wielkości firmy, ale wzmożony ruch panuje przecież nie tylko w wielkich korporacjach. Dlatego świadczymy usługi prania i odplamiania wykładzin w firmach – w Warszawie i okolicy. Skutecznie usuwamy plamy z błota, kawy, resztki jedzenia, gumy do żucia oraz inne zabrudzenia.

Pranie wykładzin

Pranie i odplamianie wykładzin w firmach

Regularne odświeżanie wykładziny w pomieszczeniach biurowych jest tak samo ważne, jak odplamianie krzeseł biurowych i konferencyjnych  – nie tylko ze względu na to, że wpływa to na wizerunek firmy w oczach kontrahentów, lecz także dla komfortu pracy zatrudnionych osób

Jak przebiega proces prania wykładzin?

Sprawdź, jak przebiega proces prania wykładzin w firmach i biurach w wykonaniu naszej usługi sprzątania dla firm:

  1. Rozpoznawanie włókna wykładziny – nie pomijamy tego kroku, gdyż rozpoznanie rodzaju włókna pomaga dobrać odpowiednie środki piorące. Dodatkowo wykonujemy test na stabilizację kolorów, by być pewnym, że barwa wykładziny nie zmieni się wskutek czyszczenia.
  2. Dogłębne odkurzanie – jest istotne, bo samo czyszczenie na mokro nie pozwala odessać wszystkich zabrudzeń. Precyzyjne, dokładne odkurzenie każdego miejsca wykładziny przy pomocy kolumnowego odkurzacza wyposażonymi w specjalne elektroszczotki pozwala nie tylko zebrać wszelkie zabrudzenia zalegające w jej runie, ale także ocenić jej ogólny stan oraz to, jak wiele plam i jakiego rodzaju trzeba usunąć. Jest to ważniejsze niż się wydaje, bo można dzięki temu dopasować najbardziej skuteczną metodę czyszczenia.
  3. Wstępne rozpuszczanie zanieczyszczeń – następnie nanosimy na wykładzinę tzw. prespray: preparat, który wstępnie rozpuszcza brud, oddzielając go jednocześnie od materiału.
  1. Maszynowe wcieranie presprayu – naniesiony środek wcieramy w sposób mechaniczny, używając w tym celu nowoczesnej walcowej szorowarki. Dzięki tej metodzie prespray można równomiernie wetrzeć w każde miejsce wykładziny; dodatkową zaletą jest to, że szorowarki unosi runo i je rozczesuje, pozytywnie wpływając na końcowy efekt.
  2. Odplamianie wykładziny – po ocenie pochodzenia plam, o ile jest ono możliwe, dobieramy odplamiacze skuteczne do ich usunięcia. Usuwamy wszystkie zabrudzenia.
  3. Dogłębne płukanie – rozpuszczony brud usuwamy z wykładziny poprzez wypłukiwanie i odsysanie go. Używamy do tego bardzo wydajnych ekstraktorów do zastosowania profesjonalnego, które wtryskują pod ciśnieniem preparat do płukania, równocześnie zasysając rozpuszczony uprzednio brud i środek chemiczny.
  4. Zabiegi finalizujące czyszczenie – następnie zaczesujemy wykładzinę w jednym kierunku; ma to przede wszystkim znaczenie dla estetyki.
  5. Suszenie wykładziny – na koniec pozostaje już tylko wysuszenie wykładziny. Usprawniamy ten proces, rozstawiając w kilku miejscach specjalne dmuchawy.

Odplamianie wykładzin