Sprzątanie nagrobków

Groby bliskich osób to nie tylko miejsca, w których pochowani są zmarli; to przede wszystkim miejsca, które zmuszają do refleksji, przypominają wspólnie spędzone chwile. Wyrazem szacunku wobec bliskich, których już z nami nie ma, jest troska o ich groby – zadbanie o to, by były czyste i paliły się na nich znicze jako symbole pamięci. Wiemy, że nie każdy jest w stanie to zrobić: znaczna odległość, problemy ze zdrowiem czy podeszły wiek uniemożliwiają zadbanie o te wyjątkowe miejsca. Dlatego świadczymy usługi sprzątania nagrobków w Warszawie i okolicach.

Sprzątanie nagrobków

Co robimy w ramach sprzątania grobów?

Za naszym pośrednictwem możesz należycie zaopiekować się nagrobkami bliskich zmarłych. Świadczymy zarówno pojedyncze, jak i cykliczne usługi sprzątania grobów. Przedstawiamy naszą podstawową ofertę, zaznaczając jednocześnie, że jesteśmy elastyczni i zawsze dostosowujemy się do specjalnych życzeń naszych Klientów:

  • mycie nagrobku – wraz z usunięciem uschniętych kwiatów, wypalonych zniczy, obejmuje zamiecenie piasku i usunięcie innych zanieczyszczeń, np. śladów po wosku oraz umycie nagrobku wodą ze środkiem czyszczącym;
  • mycie nagrobku i sprzątanie wokół – oprócz czynności wymienionych wyżej zbieramy liście i inne zanieczyszczenia wokół pomnika oraz zagrabiamy ścieżki;
  • mycie nagrobku, sprzątanie wokół niego oraz położenie zniczy i kwiatów/wiązanki – wspólnie z klientem ustalamy, jakiego rodzaju znicze i kwiaty oraz w jakiej ilości znajdą się na płycie.

Ponadto na życzenie Klienta możemy wykonać polerowanie grobu, odchwaszczenie, renowację liter, jeśli jest taka konieczność. Wycenę ustalamy indywidualnie, na podstawie tego, jakie usługi zamawia Zleceniodawca.

Sprzątanie nagrobków