Pranie kanapy Wola

Tapicerowane kanapy i narożniki to jedne z najczęściej wybieranych mebli do typowych salonów. Nic dziwnego, przyjemna dla oka tapicerka nadaje wnętrzu przytulny charakter i jest komfortowa w codziennym użytkowaniu. Niestety, tego typu meble bardzo łatwo przyjmują wszelkiego rodzaju zabrudzenia i już po kilku miesiącach domagają się gruntownego czyszczenia. Czas ten może być krótszy, jeśli w domu znajdują się małe dzieci i zwierzęta, lub salonowa kanapa pełni funkcję łóżka do spania. Planując pranie tapicerki meblowej warto sprawdzić jakie usługi oferują profesjonalne firmy na warszawskiej Woli.

Czyszczenie kanapy Wola

Pranie kanapy Wola

Doświadczeni specjaliści, zajmujący się czyszczeniem mebli rozkładają tę czynność na kilka etapów. Warto szukać firmy, która stosuje metodę ekstrakcyjną do profesjonalnego prania kanapy. Warszawa Wola jest miejscem, w którym łatwo znaleźć ten rodzaj usługi. Pierwszym etapem powinno być staranne odkurzenie mebla w celu usunięcia zanieczyszczeń nierozpuszczalnych w wodzie. Następnie odbywa się próba materiału, od której będzie zależał rodzaj używanych detergentów. W dalszej kolejności do akcji wkraczają środki chemiczne: prespray enzymatyczny na całą powierzchnię mebla oraz dodatkowy odplamiacz w miejscach największych zanieczyszczeń. Właściwe pranie rozpuszczonego uprzednio brudu to zadanie dla urządzenia natryskowo-ssącego o nazwie ekstraktor. Ostatnim etapem jest schnięcie tapicerki, które można przyspieszyć, podłączając profesjonalny wentylator. 

Pranie kanapy Wola

Sprawdźmy, w jaki sposób kształtują się ceny usługi “pranie kanapy” Warszawa Wola. Koszt profesjonalnego wyczyszczenia tapicerowanej sofy waha się w granicach 100-200zł w zależności od jej rozmiarów, stopnia zabrudzenia i dodatkowych usług. Za tę cenę otrzymujemy idealnie doczyszczony mebel, który wygląda jak dostarczony prosto ze sklepu. Co ważne, świeżo wyprana kanapa przynosi prawdziwą ulgę alergikom i osobom uczulonym na kurz i roztocza.

Czy warto robić to samodzielnie? Koszt zakupu środków przeznaczonych do czyszczenia tapicerki może być co prawda niższy, niż profesjonalna usługa. Jednak podejmując próbę samodzielnego wyprania kanapy trzeba liczyć się z ryzykiem:

  • powstania nieestetycznych zacieków i przebarwień,
  • uszkodzenia i przetarcia tapicerki,
  •  długotrwałego zawilgocenia mebla, które może prowadzić do rozwijania się w nim pleśni.

Pranie tapicerki Wola - efekty przed i po

Pomimo dobrych chęci samodzielne wypranie tapicerowanej kanapy może okazać się zbyt trudne i skutkować jej trwałym uszkodzeniem. Wynika to ze specyfiki mebli tapicerowanych, które wymagają nie tylko użycia specjalistycznych środków, ale również urządzeń i metod skutecznych przy minimalnym użyciu wody. Dlatego ulubiona kanapa, na której toczy się codzienne życie domowników to mebel, którego czyszczenie warto powierzyć specjalistom. 

A zatem jak znaleźć firmę, która zrobi to dobrze i solidnie? Dobry fachowiec przedstawi nam profesjonalną ofertę, opowie o etapach czyszczenia, używanym sprzęcie i środkach chemicznych, a także zaprezentuje przejrzysty cennik. Szukając usługi prania kanapy na warszawskiej Woli łatwo trafić na doskonałych specjalistów, którzy zbierają same pozytywne opinie.  

Czyszczenie kanapy Wola