Pranie Materacy Warszawa I Okolice

Czasami na materac coś się wyleje, czasem siadamy lub robimy sobie drzemkę bezpośrednio na nim w nie do końca czystym ubraniu, nie brak też osób, które w łóżku śpią razem ze swoimi zwierzakami i takich, którym zdarza się w nim jeść. O zabrudzenia nie jest zatem trudno, co więcej – pranie materaca, na którym spędza się całe w końcu całe noce, nie powinno być wykonywane tylko wtedy, gdy pojawią się na nim trudne do usunięcia plamy czy wyraźne zabrudzenia. Regularne poddawanie go temu procesowi jest równie ważne – jeśli nie ważniejsze – jak pranie dywanów. Powierzchnia, na której śpimy, powinna być czysta i higieniczna.

Czyszczenie materacy

Pranie Materacy

Do czyszczenia materacy wykorzystujemy metodę ekstrakcyjną, odpowiednimi do tego środkami chemicznymi. Można to robić bez obaw o sprężyny i podbicia. Ponadto po wypraniu materace są delikatnie wilgotne, jednak nie są one „zalewane” środkiem czyszczącym – jest on od razu wypłukiwany i wciągany przez maszynę. Czyszcząc materace w taki sposób wyciągamy z nich wszystkie pyłki, roztocza, kurz i inne pozostałości. Usługi prania materacy świadczymy w Warszawie i okolicach. Mamy elastyczną ofertę – można zamówić u nas usługę dwu- lub jednostronnego czyszczenia. Pierzemy także materace dziecięce – stosujemy środki bezpieczne dla skóry i zdrowia maluchów.

W jaki sposób pierzemy materace?

Jak pierzemy materace? Przede wszystkim skutecznie. Oto parę najważniejszych faktów o naszych usługach:

  1. Precyzja czyszczenia – każdorazowo pracujemy tak, by cały materac był dokładnie wyczyszczony. Wiemy, jak wiele skrywa się w nim roztoczy i bakterii, dlatego nie ma mowy o pominięciu jakiegokolwiek kroku w procesie prania.
  2. Odpowiednie preparaty piorące – do prania materacy wykorzystujemy wyłącznie nietoksyczną, sprawdzoną chemię czyszczącą, przeznaczoną konkretnie do tego celu. Jest to bardzo ważne nie tylko w przypadku materacy używanych w domach, lecz także w hotelach – potencjalni goście mogą być uczuleni na różne substancje, dlatego regularne pranie materacy w takich miejscach jest szczególnie istotne.
  3. Właściwa metoda prania – stosowanie odpowiedniej techniki pozwala nam do minimum zredukować ilość koniecznych do prania środków. Wykorzystujemy m.in. urządzenia najwyższej klasy marki Kärcher.

Czysty, świeży i przyjemnie pachnący materac wpływa na komfort snu! Skontaktuj się z BrudOut, by cieszyć się nim jak najszybciej.

Jak samodzielnie odświeżać materac?

Wiele osób uważa, że jedynym sposobem na czyszczenie materaca jest pranie materaca i pokrowca materaca (ewentualnie mycie wilgotną ściereczką). Prawda jest jednak taka, że do czyszczenia materacy może zostać wykorzystany najzwyklejszy domowy odkurzacz. Za jego pomocą pozbędziesz się kurzu oraz innych zanieczyszczeń z powierzchni materaca, i choć mogą nie być one widoczne gołym okiem – to mogą stanowić główną przyczynę rozwoju drobnoustrojów oraz bakterii.

Pranie materacy powinno wejść w nawyk każdemu z nas. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę, że nie zawsze musisz mieć czas, aby dokładnie wyczyścić materac. W takim przypadku warto, abyś pamiętał o jego regularnym odświeżaniu – dzięki temu nie będziesz musiał prać go tak często, jak dotychczas.

Podstawową czynnością, aby materac zachował swoją świeżość na dłużej, będzie jego wietrzenie, najlepiej na zewnątrz. Wystarczy jedynie ściągnąć pościel, aby materiał “miał czym oddychać”. Możesz również rozważyć regularne obracanie materaca oraz spanie po przeciwnej stronie (na przykład raz na dwa tygodnie). Dzięki temu cyrkulacja powietrza w nim zawartego będzie znacznie skuteczniejsza, co znacznie podniesie poziom jego higieny, a Ty nie będziesz musiał zamartwiać się praniem przez dłuższy czas.

Czy materac można odkurzać?

Jeśli jednak posiadasz w swoim domu wiele materacy, wykładzin, oraz dywanów, wówczas powinieneś rozważyć zakup specjalistycznego odkurzacza z funkcją prania. Z jego pomocą czyszczenie materiałów stanie się znacznie szybsze oraz prostsze. Oprócz samego odkurzania, warto również stosować naturalne metody, takie jak czyszczenie materaca sodą oczyszczoną z dodatkiem wody.

Oferowane przez nas profesjonalne pranie materacy obejmuje nie tylko dokładne wyczyszczenie samej powierzchni materaca, ale również jego wnętrza. Wykorzystywana metoda prania ekstrakcyjnego jest w stanie pozbyć się zanieczyszczeń każdego rodzaju, nie uszkadzając przy tym jednak delikatnego materiału, z którego wykonany jest materac.

Pranie gąbki jest zwykle niemożliwe w warunkach domowych – potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt. Jeśli Twój materac posiada jednak zdejmowany pokrowiec, wówczas warto jest prać go nawet samodzielnie. Takie pranie podstawowe nie pozbędzie się najwyższego stopnia zabrudzenia, jednak może okazać się przydatne podczas oczekiwania na pranie specjalistyczne w naszej firmie.

Jak często należy czyścić materac?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, co mamy na myśli mówiąc “czyścić materac”, można bowiem dokonywać prania całości, jak i tylko pozbywania się kurzu z powierzchni.

Jeśli chodzi o odkurzanie oraz czyszczenie za pomocą wilgotnej ścierki – powinno się to robić przynajmniej raz w tygodniu. Spanie na okruszkach oraz w towarzystwie włosów nie jest niczym przyjemnym, zatem z całą pewnością nie zapomnisz o rutynowym, powierzchownym procesie czyszczenia materaca.

Jeżeli jednak masz na myśli dogłębne pranie materaca, wówczas powinieneś dokonywać tego przynajmniej dwa razy w roku. Spanie w towarzystwie bakterii oraz roztoczy jest bardzo niekorzystne dla zdrowia, dlatego też powinieneś pamiętać o regularnym praniu pokrowca materaca oraz praniu wnętrza gąbki. Jest to możliwe za pomocą wcześniej wspomnianej przez nas ekstrakcyjnej metodzie prania materaca, dzięki której usunięte zostaną zanieczyszczenia znajdujące się nawet pod powierzchnią gąbki.