Pranie Dywanów Warszawa I Okolice

Szukasz rzetelnej, odpowiedzialnej firmy, która stosuje wyłącznie nowoczesne metody i najlepsze środki czyszczące do prania dywanów i wykładzin u Klientów indywidualnych na terenie Warszawy? Trafiłeś doskonale! Długo eksploatowane dywany i wykładziny, nawet jeśli wydają się czyste, wymagają regularnego odświeżania. Warto skorzystać z naszych usług nie tylko wtedy, gdy pojawią się na nich nieestetyczne, trudne do samodzielnego wyczyszczenia plamy.

Pranie dywanów i wykładzin – dla domów i mieszkań

Pomiędzy włóknami stale gromadzi się to, czego nie widać gołym okiem: kurz, roztocza, okruchy czy sierść zwierząt, z którymi nie radzą sobie zwykłe odkurzacze. Pranie dywanów Warszawa oraz pranie wykładzin jest bardzo ważne m.in. w domach i mieszkaniach rodzin z małymi dziećmi: maluchy dużo czasu spędzają bawiąc się na podłodze. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie będą miały bezpośredniego kontaktu ze szkodliwymi czynnikami, skontaktuj się z nami i umów termin wykonania usługi!

Świadczymy usługi prania i odplamiania wykładzin dywanowych w domach prywatnych i firmach. Jak to robimy? Proces obejmuje kilka kroków:

Jak pierzemy wykładziny dywanowe i dywany?

  1. Rozpoznawanie włókna wykładziny – jest to niezbędny krok, który, ponieważ umożliwia dobranie odpowiednich środków piorących do konkretnego rodzaju materiału. Ponadto przeprowadzamy test na stabilizację kolorów, aby mieć pewność, że barwa dywanu lub wykładziny pozostanie bez zmian.
  2. Dogłębne odkurzanie – w przeciwieństwie do wielu firm, które pomijają ten etap, my go wykonujemy. Doskonale wiemy, że wyłącznie na mokro nie da się odessać całego brudu – wychodzenie z tego założenia jest błędne. Tak naprawdę dokładne, precyzyjne odkurzenie wykładziny jest niemal najważniejszym krokiem w całym procesie czyszczenia. Odkurzenie to nie tylko zebranie wszelkich zabrudzeń zalegających w runie dywanu lub wykładziny: pozwala ono także ocenić ogólny stan wykładziny i to, jak wiele i jakiego rodzaju plam należy usunąć całego procesu czyszczenia. Jest to istotne, bo pozwala dopasować najbardziej skuteczną metodę czyszczenia. Wykładziny odkurzamy kolumnowymi odkurzaczami wyposażonymi w specjalne elektroszczotki dające efekt, którego nie da się osiągnąć przy pomocy zwykłego domowego odkurzacza.
  1. Wstępne rozpuszczanie zanieczyszczeń – kolejnym krokiem jest naniesienie na dywan lub wykładzinę tzw. presprayu: to preparat, którego zadaniem jest wstępne rozpuszczenie brudu. Ten etap w dużej mierze decyduje o tym, czy profesjonalne czyszczenie będzie skuteczne. Zastosowanie presprayu pozwala oddzielić brud od materiału.
  1. Maszynowe wcieranie presprayu – naniesiony środek trzeba wetrzeć mechanicznie, przy pomocy nowoczesnej walcowej szorowarki: to ważne, bo dzięki tej metodzie prespray zostaje równomiernie wtarty w każde miejsce wykładziny. Urządzenie ponadto podnosi jej runo i przy okazji rozczesuje je, co dobrze wpływa na efekt końcowy.
  2. Odplamianie wykładziny – następnie oceniamy pochodzenie plam i dobieramy odpowiednie do ich zwalczenia odplamiacze. Usuwamy plamy po napojach i żywności, gumy do życia, plastelinę, wosk ze świec, kleje, ślady po flamastrach i inne trudne do usunięcia plamy, których nie sposób usunąć bez profesjonalnych środków i sprzętu.
  3. Dogłębne płukanie – które nazywane jest także ekstrakcją. Rozpuszczony brud należy usunąć z wykładziny, a wypłukanie i odsysanie go jest najskuteczniejsze. Wykorzystujemy tu wydajne ekstraktory do profesjonalnego zastosowania – wtryskują one pod ciśnieniem środek chemiczny do płukania po rozpuszczeniu brudu należy go w jakiś sposób usunąć z wykładziny. Najskuteczniejszą metodą jest wypłukanie i odsysanie brudu. Wykorzystujemy do tego celu specjalistyczne i wydajne ekstraktory, które pod ciśnieniem wtryskują środek do płukania i jednocześnie zasysają rozpuszczone wcześniej zabrudzenia wraz z chemią.
  4. Zabiegi finalizujące czyszczenie – ostatnim zabiegiem, kończącym czyszczenie, jest zaczesanie wykładziny w jednym kierunku. Chodzi tu przede wszystkim o estetykę; w przypadku wykładzin tkanych i tych, które mają cięte włókno, ich odcień zmienia się w zależności od tego, w jakim kierunku zaczesane jest runo (problem ten dużo mniej dotyczy wykładzin supełkowych);
  5. Suszenie wykładziny – na koniec pozostaje wysuszenie wykładziny. Proces ten usprawniamy dzięki rozstawieniu na niej w różnych miejscach specjalne dmuchawy.

Pranie dywanów i wykładzin

Czy wiesz, że zapotrzebowanie na profesjonalnych czyścicieli dywanów stale rośnie od 2010 roku? Dzieje się tak, ponieważ dywany mogą gromadzić dużo brudu i plam, zwłaszcza jeśli mieszkasz w obszarze miejskim, takim jak Warszawa.

Jeśli Twoje dywany wyglądają nieciekawie lub są lepkie w dotyku, czas wezwać profesjonalistów. Nie martw się, nie jest to tak straszne jak się wydaje. Pomyśl, ile wysiłku i pieniędzy pochłania utrzymanie czystości w hotelach, restauracjach, biurach i innych budynkach. Pranie dywanów Warszawa nie jest nauką ścisłą – wystarczy zapytać któregoś z wielu profesjonalnych sprzątaczy!

Czy wiesz, że w jednym mililitrze wody może znajdować się nawet miliard bakterii? To przerażające, prawda? Brud i zanieczyszczenia pozostawione przez tych niechcianych gości mogą być szkodliwe dla Twojego zdrowia. Porozmawiajmy o tym, jak pranie dywanów Warszawa może Cię uchronić przed zagrożeniami związanymi z brudem.

Aby utrzymać dom w czystości i zdrowiu, każdy musi wykonać swoją część pracy. Na szczęście istnieje wiele sposobów, dzięki którym możecie zmierzyć się z tym wyzwaniem jako zorganizowany zespół. Wdrożenie kilku prostych działań w zakresie sprzątania domu, takich jak pranie dywanów Warszawa będzie miało trwały wpływ na każdego z domowników. Więc zaczynajmy!

Dlaczego pranie wykładzin i dywanów jest ważne?

Pranie dywanów to zajęcie, które należy wykonywać regularnie. Jeśli nie zadbasz o swoje dywany, staną się one poplamione, zatęchłe i niehigieniczne. Może to również wpłynąć na wartość Twojego domu, jeśli planujesz go sprzedać w najbliższym czasie. Czyszczenie dywanu nie jest skomplikowanym zadaniem, ale może być czasochłonne w zależności od wielkości obszaru, który trzeba wyczyścić. Istnieje kilka różnych sposobów na czyszczenie dywanów, w tym zatrudnianie profesjonalistów, którzy zrobią to za Ciebie lub zrobienie tego samodzielnie przy użyciu metod DIY.

Regularne czyszczenie dywanów oraz wykładzin jest ważne nie tylko ze względu na odświeżenie ich zapachu oraz uzyskanie ładniejszego wyglądu, ale też z powodów typowo higienicznych.

Dywan gromadzi w swoim wnętrzu bakterie, drobnoustroje, oraz roztocza. Podczas codziennych, rutynowych czynności, na wykładzinę opada kurz, różne pyłki, a nawet martwy naskórek. Tworzy to idealne warunki dla niebezpiecznych wobec zdrowia mikroorganizmów. Z tego też względu pranie wykładziny dywanowej powinno odbywać się przynajmniej raz w roku (a najlepiej co 6 miesięcy).

Czy dywan trzeba wymieniać?

Pranie dywanów Warszawa jest bardzo istotne, jednak nie możesz zapominać o tym, że dywany trzeba również całkowicie wymieniać. Jeśli czyszczenie dywanu odbywało się regularnie, nie musisz zbytnio się zamartwiać, gdyż prawdopodobnie jest on w dobrym stanie sanitarnym.

Mówi się, że w zależności od rodzaju dywanu lub wykładziny, należy je wymieniać co około 10 lat. Regularne, profesjonalne pranie dywanów może jednak znacząco wydłużyć ten czas – nawet do 15 lat.

Nawet najbardziej profesjonalne pranie dywanów Warszawa oraz czyszczenie wykładzin może okazać się być nieoptymalne, jeśli nie będą one dokładnie odkurzanie. Samodzielne czyszczenie dywanów i wykładzin dywanowych może okazać się równie ważne, jak systematyczne oddawanie ich do prania.

Czyszczenie wykładzin za pomocą odkurzania powinno mieć miejsce przynajmniej raz w tygodniu. Odkurzanie dywanu to absolutne minimum, jednak znacznie higieniczniej będzie odkurzać co około 3-4 dni.

Za pomocą czego można czyścić dywany?

Powierzchowne zabrudzenia mogą zostać wyczyszczone za pomocą najzwyklejszego odkurzacza domowego. Jeśli jednak większa część Twoich podłóg wyłożona jest wykładzinami, wówczas powinieneś zainwestować w specjalistyczny odkurzacz z funkcją prania dywanów.

Czyszczenie wykładziny w warunkach domowych nie polega jednak tylko i wyłącznie na odkurzaniu. Możesz do tego użyć bowiem również naturalnych metod, takich jak mieszanka wody z sodą, octem, lub też amoniakiem – świetnie radzą sobie one z na pierwszy rzut oka “nieusuwalnymi” plamami.

Zachowaj jednak ostrożność! Niektóre detergenty mogą negatywnie wpłynąć na materiał, z którego wykonany jest Twój dywan.

Jeśli masz taką możliwość – staraj się jak najczęściej zlecać usługę dokładnego odkurzenia oraz wyczyszczenia plam profesjonalistom.

Jakie skutki może nieść za sobą nieczyszczenie dywanów?

Jeśli od dłuższego czasu unikasz czyszczenia dywanów, wówczas runo wykładziny mogło stać się idealnym miejscem do rozwoju drobnoustrojów. Może to wywoływać wiele chorób wśród domowników, a także nasilać objawy alergiczne, zwłaszcza, jeśli posiadasz dywan z długim włosiem.

Z nieczyszczonych wykładzin wydobywają się również nieprzyjemne zapachy, a na całej powierzchni gromadzi się kurz oraz piasek. Dlatego też regularne czyszczenie i pranie dywanów jest istotne.

Jeśli Twoja wykładzina jest w wyjątkowo złym stanie, wówczas powinieneś skorzystać z czyszczenia z wykorzystaniem metody ekstrakcyjnej – czyszczenie w domowych warunkach może się bowiem okazać nieskuteczne.