Pranie Tapicerki Samochodowej Warszawa

Wprawdzie jazda autem, w którym jest brudna tapicerka, jest jak najbardziej możliwa – w końcu nie jest to istotny element podzespołów. Ale czy w pełni komfortowa? Raczej nie. A jeśli często jeździsz z bliskimi czy przyjaciółmi, powinieneś wiedzieć, że stan tapicerki jest poniekąd Twoją wizytówką. Jeśli więc wnętrze Twojego pojazdu wymaga czyszczenia, nie zwlekaj i zleć nam pranie tapicerki samochodowej. Usługi świadczymy w Warszawie i okolicach, zarówno dla Klientów prywatnych, jak i firm, którym oferujemy również pranie tapicerek w autach flotowych 

Pranie tapicerki samochodowej

Pranie tapicerki w aucie

Możesz próbować wyczyścić tapicerkę samodzielnie, jednak musisz liczyć się z tym, że efekt nie będzie zadowalający. Robiąc to bez odpowiedniej wiedzy, możesz sprawić, że nie będzie się ona prezentowała lepiej. Dlaczego warto zlecić pranie tapicerki w aucie profesjonalistom? Powodów jest kilka:

  1. Pranie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu – korzystamy z urządzeń marki Santoemma, profesjonalnych środków czyszczących i stosujemy sprawdzone metody prania.
  2. Eliminacja wszystkich zabrudzeń i zapewniona świeżość – gwarantujemy usunięcie wszystkich zabrudzeń, a do tego przywracamy wnętrzu samochodu świeżość. Jesteśmy w stanie wyeliminować również brzydkie zapachy, co jest istotne np. przy sprzedaży auta, jeśli właściciel pali papierosy.
  3. Czyszczenie wszystkich elementów tekstylnych wnętrza pojazdu – pierzemy wszystkie elementy tapicerki: nie tylko fotele i kanapy, ale też boczki, dywaniki, podsufitki i podłokietniki.

Ponadto zapewniamy, że usługi realizujemy bardzo dokładnie i z dotrzymaniem ustalonego wcześniej terminu, dlatego samochód jest szybko dostępny dla właściciela. Zachęcamy do skorzystania z usługi!

Dlaczego pranie tapicerki samochodowej jest ważne?

Pierwszą rzeczą, na którą naturalnie zwracamy uwagę, są walory estetyczne. Nikt bowiem nie chciałby spędzać wielu godzin podróży w towarzystwie brudnych siedzeń oraz zakurzonej deski rozdzielczej. Dlatego też pierwszym powodem, dla którego warto jest prać tapicerkę samochodową, jest po prostu zwiększenie komfortu podróżowania poprzez zachowanie odpowiedniego poziomu czystości.

Tapicerka, o którą nie będziesz dbał, będzie nie tylko brudniejsza, ale straci również wiele innych swoich podstawowych aspektów, takich jak kolor czy wytrzymałość. Materiał wykorzystywany do pokrywania wnętrza samochodu ma tendencję do blaknięcia, jeśli nie będzie on nieodpowiednio czyszczony. Możesz również spodziewać się dziur oraz przetarć z tego samego powodu.

Największą skrajnością w przypadku nieodpowiedniego czyszczenie tapicerki samochodowej jest rozwój drobnoustrojów takich jak roztocza czy bakterie. Niewykluczone jest także powstanie grzybów z nadmiernej wilgoci. Jak zatem widzisz, mycie tapicerki samochodowej sprowadza się nie tylko do zachowania lepiej prezentującego się wnętrza samochodu, ale też ochrony przez niebezpiecznymi chorobami.

Co należy zrobić przed oddaniem tapicerki samochodowej do prania?

Jeśli chcesz ułatwić nam proces prania tapicerki, wówczas powinieneś wykonać kilka czynności przed oddaniem jej w nasze ręce. Pierwszą z nich jest pozbycie się wszystkich prywatnych przedmiotów oraz śmieci, które mogą być rozrzucone po fotelach lub też podłodze. Do zanieczyszczeń należy zaliczyć między innymi resztki jedzenia, naniesiony przez buty piasek, czy nawet pieniądze, które utknęły między siedzeniem a oparciem.

Dobrze jest także zwrócić uwagę na pozostałe akcesoria samochodowe, takie jak dywaniki, podłokietniki, czy też podsufitki. Warto sprawdzić, czy nie znajdują się na nich jakiekolwiek przedmioty, które mogłyby zostać uszkodzone podczas czyszczenia wnętrza. Przydatne również okaże się powierzchowne umycie deski rozdzielczej oraz reszty kokpitu samochodowego. Jeśli jednak tego nie zrobisz – spokojnie, zajmiemy się tym za Ciebie!

Czy zawsze należy oddawać tapicerkę do prania?

Profesjonalne pranie tapicerki samochodowej w każdym przypadku okaże się skuteczniejsze, aniżeli samodzielne próby jej wyczyszczenia. Nie zawsze jednak musisz mieć czas, aby oddawać swój pojazd do gruntownego czyszczenia – doskonale zdajemy sobie z tego faktu sprawę. Jeżeli posiadasz zatem jedynie powierzchowne zanieczyszczenia, wówczas czyszczenie auta będziesz mógł wykonać na własną rękę, a najzwyklejsze, dokładne odkurzenie powinno okazać się w pełni wystarczające.

Sprawa wygląda jednak inaczej, jeśli na Twojej tapicerce pojawiły się ciężkie do usunięcia plamy – wówczas profesjonalne pranie ekstrakcyjne będzie koniecznością. Materiał wykorzystywany do pokrywania foteli samochodowych jest dość delikatny, dlatego też w większości przypadków odradzamy samodzielnych prób czyszczenia tapicerki samochodowej. Jeżeli Twój pojazd posiada jakiekolwiek większe zanieczyszczenia na tapicerce, wówczas powinieneś oddać go na kompleksowe pranie – tak będzie znacznie rozsądniej.

Pranie tapicerki samochodowej

Samodzielne czyszczenie tapicerki samochodowej - co możemy polecić?

Jeśli mimo wszystko upierasz się przy samodzielnej próbie wyczyszczenia tapicerki, wówczas możemy polecić Ci kilka sprawdzonych sposobów. Powinieneś wpierw zaopatrzyć się w odpowiedni spray przeznaczony do mycia tapicerek – taki detergent znacznie lepiej rozpuszcza zabrudzenia, niż zwykła woda z płynem. Zanim zajmiesz się jednak właściwym już praniem tapicerki samochodowej, powinieneś upewnić się, że wnętrze pojazdu jest dobrze odkurzone oraz wypróżnione z większych śmieci.

Następnie wyczyść delikatnie zanieczyszczone powierzchnie za pomocą szmatki, gąbki, lub szczotki – w zależności od stopnia nasilenia brudu. Uważaj jednak, aby nie zamoczyć zbytnio tapicerki – może to doprowadzić do powstania grzybów. Później będziesz mógł przystąpić do wyczyszczenia reszty wnętrza auta.

Jak zatem widzisz, pranie tapicerki samochodowej krok po kroku nie jest niczym trudnym – łatwo jest jednak przypadkowo coś uszkodzić. Dlatego też zalecamy, w miarę możliwości, każdorazowe oddawanie tapicerki w ręce profesjonalistów.

Pranie tapicerki samochodowej Warszawa

Samochód jest dla wielu osób nieodzowną częścią codziennego życia. Używamy go, aby dojeżdżać do pracy i zabierać nasze rodziny na pikniki; dla wielu staje się on drugim domem. Dlatego utrzymanie samochodu w jak najlepszej kondycji jest niezbędne. Utrzymywanie go w czystości wewnątrz i na zewnątrz jest również jednym z najlepszych sposobów ochrony jego wartości odsprzedaży i utrzymania go w stanie gotowym do pokazania przez cały czas. Ale co jest ważniejsze niż tylko okazjonalne czyszczenie samochodu?

Zadaniem eksperta, dla którego profesjonalne czyszczenie wnętrza auta na regularnych zasadach pranie tapicerki to codzienność. Jego głównym zadaniem będzie wyeliminowanie brudu, kurzu i zarazków, które gromadzą się w czasie i potrafią stworzyć niezdrowe środowisko zarówno dla Ciebie, jak i Twoich pasażerów. Tapicerka samochodowa potrzebuje czyszczenia? Zajmiemy się tym! Zapraszamy do kontaktu

Pranie tapicerki samochodowej