Pranie kanapy Ochota

Kanapa to ważny mebel w salonie i z racji tego, że jest często używany, może być narażony na zabrudzenia tapicerki. Czekolada, wino czy kawa to trudne do usunięcia plamy, które potrafią skutecznie zepsuć wygląd każdej kanapy. Gdy kanapa się zabrudzi, samodzielne czyszczenie może jeszcze pogorszyć sprawę i zniszczyć delikatny materiał tapicerki. Jeśli już pojawią się trudne do usunięcia plamy, najlepiej jest zamówić pranie kanapy warszawa ochota.

Czyszczenie kanapy Ochota

Pranie kanapy Ochota

Firma sprzątająca wyczyści kanapę w domu Klienta, profesjonalnie i szybko, a mało estetyczne plamy szybko znikną. Pranie i odplamianie tapicerki to ważne czynności higieniczne, które sprawią, że kanapa będzie wyglądać jak nowa. Nie trzeba wymieniać mebla na nowy, tylko zdecydować się na fachowe czyszczenie tapicerki. Wybór kanapy do salonu to jedna z ważniejszych kwestii w urządzaniu salonu, a pasująca kanapa to ozdoba na długie lata. Jeśli tylko odpowiednio się o nią zadba, będzie wyglądać pięknie

Pranie tapicerki meblowej Ochota

Firma sprzątająca przyjeżdża do domu i ocenia stan zabrudzenia tapicerki. Najpierw odkurza się tapicerkę za pomocą urządzenia z turboszczotką, dzięki czemu usuwa się aż 80% wszystkich zabrudzeń. Następnie trzeba wykonać próbę materiału, co pozwala dobrać rodzaj i stężenie środka czyszczącego. Potem stosuje się prespray enzymatyczny, który oddziela brud od materiału. Kolejny krok to odplamianie miejscowe, a na koniec odplamiacz jest wypłukiwany. Prawie końcowy etap to właściwe pranie tapicerki meblowej, czyli wypłukiwanie pod ciśnieniem brudu, za pomocą specjalnego urządzenia.

Jak widać, takie czynności wykonywane przez eksperta, znacząco różnią się od samodzielnego czyszczenia, które może pozostawić kanapę w jeszcze gorszym stanie niż po zabrudzeniu. Szorowanie kanapy, czyszczenie wilgotną szmatką czy nawet stosowanie specjalnych pianek, nie przyniesie takiego efektu jak urządzenia z wysokim ciśnieniem i skuteczna, ale delikatna chemia specjalnie do rożnego rodzaju tapicerki. 

Pranie tapicerki Ochota - efekty przed i po

Czasem, gdy kanapa mocno się zabrudzi, zdecydowanie lepiej jest ją wyprać niż kupować nowe pokrycie lub w ogóle nowy mebel. Druga sprawa to, że pranie kanapy to nie tylko usługa przydatna po typowych plamach. Pranie kanapy warszawa ochota  przez ekspertów z firmy sprzątającej, pozwoli na odświeżenie jej wyglądu, koloru i co ważne, na pozbycie się szkodliwych roztoczy.

Regularne czyszczenie kanapy to właśnie sposób na pozbycie się zarówno kurzu, jak i roztoczy, które mogą powodować alergię. Jest to prosty sposób na zwiększenie higieny w domu. Odświeżony wygląd kanapy może wprowadzić przyjemną atmosferę do mieszkania i sprawić, że zużyta tapicerka nabierze lepszego wyglądu. Nie trzeba rezygnować z mebli tapicerowanych, w obawie przed zaburzeniami, bo są one bardzo przytulne i przyjemnie się na nich siedzi. Ciężko jest samodzielnie wyprać kanapę z kurzu i delikatnych zabrudzeń, nie wiedząc jak się do tego zabrać i nie mając odpowiedniej chemii do tapicerki.

Pranie tapicerki meblowej Ochota