Jak usunąć zapach moczu kota z kanapy?

dokladne czyszczenie materacy warszawa

W poprzednich poradnikach pokazywaliśmy już, w jaki sposób możesz pozbyć się zapachu kociego i ludzkiego moczu. Uznaliśmy jednak, że temat brzydkiego zapachu powodowanego przez naszych kochanych czworonogów zasługuje na jeszcze jeden wpis. Dziś skupimy się stricte na pozbywaniu się zapachu kociego moczu, zapraszamy.

Jak usunąć zapach kociego moczu? A może tresura?

Zanim przejdziemy do właściwej części poradnika jak usunąć koci mocz, musisz mieć na uwadze jedną kwestię. Na nic będzie Ci pozbywanie się przykrych zapachów, jeśli nie nauczysz swojego czworonoga dobrych manier.

Charakterystyczny zapach dla kota

Koty raczej nie kojarzą się z brudnymi zwierzętami. Wręcz przeciwnie – większość z nich zdaje się przesadnie dbać o swoją higienę. Zwierzę te przywiązuje się jednak do jednego, konkretnego miejsca, w którym załatwiać będzie swoje potrzeby.

Jak oduczyć kota załatwiania się na kanapę?

Twój milusiński upatrzył sobie kanapę w salonie jako toaletę? Prawdopodobnie problem tkwi w jego kuwecie. Być może jest ona nieprawidłowego rozmiaru lub używasz słabej jakości żwiru. Dla Ciebie są to nic nie znaczące szczegóły, jednak dla kota jest to kwestia na wagę złota.

Jak pozbyć się zapachu moczu kota z kanapy?

Woń moczu kota jest niesamowicie intensywna. Ludzki mocz w porównaniu z nim jest praktycznie bezwonny. Nic więc dziwnego, że tak ciężko jest walczyć z tym nieprzyjemnym zapachem.

Metody na usuwanie nieprzyjemnego zapachu, tradycyjnie, zaczniemy od przedstawienia kilku domowych metod. Tym razem oszczędzimy wam jednak sposobów związanych z sodą oczyszczoną i postaramy się wymyślić coś innego.

Zwalczamy przykry zapach domowymi sposobami

Aby pozbyć się intensywnego zapachu kociego moczu powinieneś sięgnąć po równie intensywne środki zobojętniające woń. Przyjrzyjmy się teraz dwóm najpopularniejszym z nich.

Wykorzystaj zapach octu

Przyznasz chyba, że woń octu nie kojarzy się najlepiej. Ba, dla wielu osób jest to zapach skrajnie odrzucający. Należy mu jednak przyznać jedną właściwość – świetnie radzi on sobie z neutralizacją mocnych zapachów.

Jeśli nie przeszkadza Ci tymczasowa woń octu – wykorzystaj ją na kanapie, na której załatwił się Twój kot. Warto wspomnieć też o tym, że większość czworonogów także nie przepada za kwaśnym zapachem tego produktu, tak więc przez długi czas nie będzie się zbliżać do Twojego mebla.

Zbawienne działanie wody utlenionej

Woda utleniona posiada podobne do octu właściwości zobojętniające zapachy. Nie ograniczaj się – wylej dość sporą ilość wody utlenionej na plamę kociego moczu, a przykra woń powinna zniknąć w przeciągu maksymalnie kilku godzin.

Ten domowy neutralizator zapachów może jednak negatywnie wpłynąć na materiał, którym pokryta jest Twoja kanapa. Uczulamy na to, aby przez rozpoczęciem jakichkolwiek omówionych w tym wpisie czynności sprawdzić metkę i/lub stronę producenta Twojego mebla.

Nikt przecież nie chce, aby Twoja kanapa została uszkodzona w tak głupi sposób!

Usuwanie zapachów środkami chemicznymi

Nie zawsze jednak domowe (naturalne) sposoby okazują się skuteczne. Charakterystycznej woni moczu Twojego kota może być w stanie pozbyć się tylko silny środek czyszczący.

Za chwilę przedstawimy Ci kilku naszych chemicznych faworytów.

Zestaw kuchenny

Na samym początku dokładnie przyjrzyj się temu, co posiadasz w kuchni/łazience. Być może znajdziesz tam detergent, który bez problemu poradzi sobie z moczem Twojego czworonoga.

Warto spróbować rozsypać proszek do prania lub płyn do mycia naczyń. Środki te powinny bez najmniejszego problemu rozpuścić żółte plamy powstałe na skutek moczu. Czy to samo tyczy się wydzielanego przez nich przykrego zapachu? Nie gwarantujemy, że się uda, jednak warto spróbować!

Wypierz swoją kanapę!

Czy spotkałeś się kiedyś ze stwierdzeniem „pranie mebli tapicerowanych„? Jeśli nie – jak najszybciej powinieneś nadrobić tę zaległość.

Do prania tapicerki możesz wykorzystać domowy odkurzacz piorący, jednak nie oszukujmy się – daleko mu do fachowego sprzętu.

Z tego też powodu znacznie bardziej zalecamy Ci, abyś oddał swoją kanapę w ręce profesjonalistów. Nie tylko pozbędziesz się przykrego zapachu kociego moczu, ale usuniesz kolonie groźnych dla zdrowia bakterii i drobnoustrojów.

Kot oddaje mocz na kanapę – podsumowanie

Teraz bez problemu powinieneś być w stanie poradzić sobie z przykrym zapachem moczu Twojego kota. Oczywiście nie możesz zapominać o produkcie, jakim jest soda oczyszczona. Ten zmieszany z wodą proszek jest w stanie poradzić sobie nawet z przypadłościami, wobec których bezradne są najsilniejsze środki czyszczące.

Dziś jednak postanowiliśmy przedstawić sposoby, które nie zawierają w sobie ani grama sody oczyszczonej. Jak widać – udało nam się! Doskonałym zamiennikiem okazał się być roztwór wody utlenionej, który również jest w stanie zwalczyć wiele nieprzyjemnych woni.

Koty i ich mocz

Każdy właściciel kota wie, jak odrzucający potrafi być zapach moczu tego czworonoga. Na całe szczęście służymy Ci pomocą w czyszczeniu mebli tapicerowanych niezależnie od źródła problemu.

Więcej porad

Potrzebujesz sprzątania?

Oferujemy pomoc w praniu i czyszczeniu mieszkań, domów, firm na terenie Warszawy i okolic.

Zadzwoń do nas!