Dlaczego warto zlecić czyszczenie tapicerki meblowej profesjonalistom?

profesjonalne czyszczenie mebli tapicerowanych

Meble tapicerowane prezentują się dobrze tylko wtedy, gdy są czyste. Chodzi tu nie tylko o to, by nie było na nich widocznych plam – po napojach, resztkach jedzenia, farbie czy innego pochodzenia. Nie wszyscy zdają sobie sprawę choćby z tego, jak wiele kurzu gromadzi się w tapicerce podczas codziennego użytkowania. A kolor zakurzonych mebli, które nie są regularnie czyszczone, wydaje się wyblakły, co zdecydowanie prezentuje się mało atrakcyjnie. A dlaczego warto zlecić pranie tapicerki meblowej profesjonalistom?

Firmy oferujące pranie tapicerki wiedzą, jak czyścić mebel i go nie zniszczyć

Przede wszystkim dlatego, że firmy oferujące usługi czyszcząco-piorące doskonale znają się na swojej pracy. Potrafią idealnie dobrać metodę prania i środek czyszczący do rodzaju materiału; wiedzą, jak obchodzić się z delikatniejszymi tkaninami obiciowymi, tak, by pranie nie skończyło się ich zniszczeniem. Próbując samodzielnie uprać tapicerkę meblową, ryzykujesz powstanie na niej nieestetycznych zacieków, „rozmazanie” plam, a nie ich usunięcie, a jeśli użyjesz zbyt dużo chemii myjącej i wody, możesz doprowadzić do całkowitego zniszczenia mebla.

Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w czyszczeniu tapicerki meblowej, nie dysponujesz urządzeniami do użytku profesjonalnego i odpowiednimi środkami piorącymi, a potrzebujesz uprania ulubionego mebla, to najlepiej będzie, jeśli nawiążesz współpracę z firmą świadczącą takie usługi. Pamiętaj, że nowa sofa, narożnik czy fotel są bardziej kosztowne niż zlecenie uprania tapicerki profesjonalistom.

Jak przygotować meble tapicerowane do prania?

Zastanawiasz się, czy meble tapicerowane trzeba w jakiś sposób przygotować do prania? Odpowiadamy – absolutnie nie. Współpracując z nami zyskujesz gwarancję, że wykonamy usługę od A do Z. Nasi specjaliści zajmą się czyszczeniem kompleksowo. Nasza usługa to nie tylko odplamianie – przed przystąpieniem do pracy zabezpieczamy i przygotowujemy mebel do prania. Nie musisz go rozkładać, odkurzać, nie musisz np. zabezpieczać nóg tapicerowanych krzeseł. BrudOut zrobi wszystko za Ciebie.

Co równie istotne, meble po wykonaniu usługi nie są bardzo mokre – nie będziesz czekać bardzo długo na to, by móc się nimi cieszyć. W zależności od różnych czynników (o wszystkim Cię poinformujemy przed rozpoczęciem pracy), meble są suche, czyste, pachnące i gotowe do użytku w ciągu kilku, najwyżej kilkunastu godzin po upraniu.

 

 

Więcej porad

Potrzebujesz sprzątania?

Oferujemy pomoc w praniu i czyszczeniu mieszkań, domów, firm na terenie Warszawy i okolic.

Zadzwoń do nas!